Miód pomaga w pracy nerek i wątroby

Według badań miód posiada lecznicze działanie, pomaga wyleczyć wiele schorzeń. Jedzenie miodu jest zdrowe, dlatego też szczególnie należy namawiać dzieci, aby go jadły, co pozwoli im uniknąć wielu dolegliwości na przyszłość. Wyróżniamy wiele rodzajów miodu, które posiadają dużo cech wspólnych, różniących się między sobą właściwościami oraz składem chemicznym.Różnią się od siebie także zakresem działania i zastosowania profilaktycznego oraz leczniczego. Z tego względu wykazują one nieco odmienne wskazania lecznicze.

Mamy 7 głównych odmian miodu, które mają różne kierunki działania. Miód rzepakowy pomaga w leczeniu wątroby, dróg żółciowych, serca oraz naczyń wieńcowych.Osoby, które często łapią przeziębienie powinny jeść miód akacjowy, który również wspomaga pracę nerek, jak i układu moczowego. W dzisiejszych czasach ludzie żyją w ciągłym stresie, dlatego dla nich będzie odpowiedni miód lipowy, gdyż wpływa pozytywnie na układ nerwowy. Następny to miód gryczany, który może pomóc u osób cierpiących na anemię, czyli niedokrwistość wywołaną niedoborem żelaza. Ten miód  powinny spożywać osoby starsze, ponieważ wspomaga układ krążenia i może łagodzić skutki miażdżycy. Miód wrzosowy jest dla osób odczuwających bóle w nerkach i drogach moczowych, jak również dla osób, które mają stany zapalne jamy ustnej, gardła, żołądka i jelit. Kolejny to miód wielokwiatowy, pomaga on w leczeniu stanów alergicznych dróg oddechowych. Również może wspomóc osoby wyczerpane fizycznie i psychicznie. Miód spadziowy z drzew iglastych leczy choroby serca i przewód pokarmowy, a z drzew liściastych jest pomocny przy chorobie nerek i wątroby.

Dla każdego więc istnieje możliwość doboru odpowiedniego miodu zarówno do profilaktyki, jak i leczenia wspomagającego podstawową

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *